Web zdarma

Patrik Jankov
|
11.4.2024

Vytvoření webových stránek zdarma může být překvapivě komplexní úkol, zejména pokud chcete vytvořit webové stránky, které vypadají a fungují pokud možno profesionálně. Musíte si uvědomit, že vždy investujete svůj čas a úsilí.

Mnoho článků od webových studií či poskytovatelů hostingových služeb vás od webu zdarma budou zrazovat s poukazem na to, že nic není zadarmo, že zdarma dostanete málo služeb či služby nekvalitní.Z druhé strany lze namítnout, že mnoho internetových služeb je alespoň v nějaké míře zdarma, ať již se jedná o emaily, sociální sítě, zpravodajský obsah, webové aplikace. Není tedy explicitní důvod proto, abyste i webové stránky nemohli mít zdarma. A vůbec to nemusí znamenat, že ve výsledku budete mít nekvalitní produkt.

Lidé na internetu často fráze jako web zdarma, webové stránky zdarma, tvorba webových stránek zdarma často hledají a kde je poptávka, bývá i nabídka. Mnoho společnosti tak nabízejí tvorbu webu zdarma, alespoň v základu a s jistými omezeními. Je třeba poctivě říct, že web zdarma je především marketingový tah s cílem zachytit zákazníka a v čase jej přetavit na platícího zákazníka.

Jak mít web zdarma?

Online nástroje pro tvorbu webu

Existuje mnoho online webových služeb, které jsou s určitými omezeními v základu zdarma. Nabízejí zpravidla intuitivního tvůrce webových stránek bez nutnosti programovat, širokou škálu přizpůsobitelných grafických šablon, propracovaný systém nápovědy, jsou dokonale odladěny.

Freehosting - Webhosting zdarma

Existují i poskytovatelé bezplatného hostingu, opět ale počítejte s jistými omezeními a menší spolehlivostí než nabízejí placené varianty služby.

Pro tvorbu webu na bezplatném hostingu máte v zásadě 3 možnosti:

 • Open-source webové platformy: Pokročilejší uživatelé využijí bezplatné open-source systémy pro správu obsahu (CMS, redakční systémy), jako je předevbším Wordpress, ale také Joomla, Drupal, Prestahop a další. Tyto systémy jsou mnohem komplexnější a flexibilnější než výše zmíněné online nástroje, ale vyžadují více technických dovedností a alespoň elementární povědomí o webových technologiích.
 • Statický web od nuly: Pokud máte čas chuť a prostor učit se novým dovednostem, můžete se naučit základy HTML, CSS a JavaScriptu a vytvořit si vlastní webové stránky takříkajíc od nuly. Na internetu existuje mnoho zdrojů, ať již to jsou tutoriály či kurzy. Odměnou vám bude dokonalá kontrola nad vzhledm a funkčností vašeho webu.
 • Tvůrce webu od poskytovatele: Poskytovatelé webhostingu často posyktují jednoduchý nástroj pro vytvoření webových stránek. Bývá však vhodný pro jednoduchou webovou vizitku či microsite.

Jaké jsou nejčastější omezení webu zdarma?

 • Vaše webové prezentace nepoběží na vaší vlastní doméně, ale jako sudoména třetího řádu, např. kadernictvi-alena.web-zadarmo.cz. To jednak nevypadá moc reprezentativně, jednak takový web bude hůře dohledatelný, neboť vyhledávače mají pro subdomény třetího řádu jiné metriky, zohledňují, že nad danou doménou nemáte plnou kontrolu.
 • Určitým způsobem bude omezena funkcionalita vašich webových stránek - např. formuláře, fotogalerie, video na pozadí, měření návštěvnosti.
 • Určitým způsobem bude omezena velikost vašeho webu a datové přenosy.
 • Určitým způsobem bude omezena technická podpora a zálohování webu.
 • Možná absence emailových služeb.
 • Cizí reklama na vašem webu.

Web zdarma od banan.cz

I my máme nabídku webu zdarma ve svém portfoliu, narozdíl od většiny poskytovatelů online webových služeb poskytujeme dvě základní výhody:

 • 1. Webové stránky máte zdarma na vaší vlastní doméně. Platíte pouze roční poplatek za doménu, což je u .CZ domény 255 Kč za rok.
 • 2. Nijak pro vás neomezujeme funkcionalitu našeho systému pro tvorbu webu (redakční systém). Máte k dispozici plnohodnotný systém se všemi funkcemi.

Pro koho je web zdarma vhodný?

 • Osobní weby a blogy: Sdílení vašich zážitků, myšlenek, fotografií především s rodinou na přáteli.
 • Hobby a zájmové skupiny: Pokud se chcete podělil se svými koníčky, nápady a zájmy s obdobně smýšlejícími lidmi
 • Neziskové organizace: Ty mají zpravidla jen omezený rozpočet a omezené možnosti k propagaci
 • Jednorázové události: Svatební weby, třídní srazy spolužáků, malé kulturní akce.
 • Začínající podnikatelé: Malí začínající podnikatelé jistě ocení, že mohou zdarma ověřit svůj podnikatelský napad či koncept.

Všechny tyto skupiny ocení dvě věci:

 • Mít webové stránky zdarma nebo jen s minimálními náklady.
 • Mít k dispozici jednoduchý a intuitivní nástroj pro vytváření webových stránek.

Web téměř zdarma

I když nebudete mít web zcela zdarma, můžete jej mít levně s minimálními náklady. Můžete využít některý z placených tarifů online nástrojů či kombinaci levného webhostingu s open-source CMS sysémem jako je Wordpress. Náklady na webové stránky včetně ceny za doménu začínají na částce kolem 1.000 Kč za rok, tedy méně než 100 Kč měsíčně.

Web téměř zdarma od banan.cz

Tarif Standard: Cena za rok: 564 Kč za webhosting (47 Kč / měs.), 255 Kč za CZ doménu. Na náš webhosting si můžete nainstalovat váš oblíbený systém dle vlastního uvážení, případně máte celý rok na vyzkoušení našeho redakčního systému.

Tarif Bez starostí: Cena za rok: 2.604 Kč za webhosting (217 Kč / měs.), 255 Kč za CZ doménu. Cena zahrnuje grafický návrh na míru, naplnění webu vaším obsahem, základní optimalizaci pro vyhledávače Google a Seznam, správu obsahu webu a správu sociálních sítí, webhostng a emailové služby.

Přečtěte si více informací nebo objednejte zde.

Podrobně se cenám za tvorbu webových stránek věnuje náš článek Cena webových stránek.